Конспект заняття: «Цей загадковий космос. «Міжпланетна подорож». Конспект заняття до Дня космонавтики для дітей молодшого віку Конспекти занять молодшим дошкільникам про космос

Конспект ігрового заняття з англійської мови з дошкільнятами (молодшими школярами) на тему «День космонавтики»


Крикунова Ірина Геннадіївна, викладач англійської мови дитячого центру «Сьома», м. Бугуруслан Оренбурзької області
Опис матеріалу:Пропоную конспект ігрового заняття для дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку. Цей конспект може бути корисним як вчителям, які працюють з дошкільнятами, так і вчителям, які викладають англійську мову в початковій школі. На занятті діти в ігровій формі знайомляться з Днем космонавтики, іменами радянських космонавтів, повторюють рахунок від 1 до 10 та зворотний рахунок від 10 до 1 кольору. Більшість уроку ведеться англійською, практикую метод занурення у мовне середовище.
Мета заняття:ознайомлення з Днем космонавтики, з Міжнародним днем ​​польоту людини у космос.
Завдання:
Освітні:активізувати раніше вивчені лексико-граматичні структури у мовленні дітей, зокрема використовувати I need… , повторити формули вітання та знайомства, рахунок від 1 до 10 та зворотний рахунок від 10 до 1, кольору.
Розвиваючі:розвивати пізнавальну активність дітей; розвивати музичний слух, пам'ять, дрібну моторику.
Виховні:виховувати гордість за свою країну, патріотичні почуття, працьовитість, акуратність.
Обладнання: 2 плюшеві іграшки – собачки, інтерактивна та з кишенькою для подарунків на замочці, яблука (по яблуку на дитину), гематоген (на кожну дитину), наклейки для прикраси ракет, роздатковий матеріал – цифри від 1 до 10, написані пунктирними лініями на аркуші формату А4, кольоровий папір, ножиці, клей-олівець, ТСО (комп'ютер або ноутбук для відтворення мінусівки для пісеньки).
Stages (Хід заняття)

I. Introduction. Greetings. Вступ. Вітання.

Teacher: Hello, children! I'm happy to see you! Look, we’ve got two guests. Who are they?
Pupils:Вони є dogs.


Teacher: Yes, you are right. Але вони є unusual dogs! Let's meet them, let's ask them what they are і what their names are!
Belka: Hello. What is your name?
Pupil 1: Hello. I'm Lera. What’s your name?
Belka: I'm Belka.
Pupil 2: What are you?
Belka: I'm a cosmonaut!
Strelka: Hello. What is your name?
Pupil 3: Hello. I'm Sasha. What is your name?
Strelka: My name is Strelka. I'm a cosmonaut, too!
(Діти видаються самі і дізнаються імена гостей, повторюючи формули вітання та знайомства. Космонавти Білка та Стрілка присутні протягом усього заняття.)

ІІ. Cosmonautics Day. День космонавтики. Введення нових лексичних одиниць за допомогою контракту.

Teacher:Діти, дивитися на наш календар з кольоровими сторінками. What date is it today?
Pupil 1: It's the 12th of April.
(Відповіді дітей можливі і російською мовою. З календарем-розфарбуванням вони вже знайомі, 4 місяці колективно його розфарбовують, поступово запам'ятовуючи назви пір року, місяців, днів тижня.)


Teacher: You are right! And the 12th of April is Cosmonautics Day. It's also International Day of Human Space Flight. Yuri Alekseyevich Gagarin був першим чоловіком у місці. Його територія була названа Vostok 1. Він вивів земної кулі для 108 хвилин і виїжджає біля річки Volga на 12 квітня в 1961 році. та інші.
(Учитель розповідає про День космонавтики, про політ Ю.А. Гагаріна, про знаменитих космонавтів російською.)
Space – відкритий простір, космос,
Стрілка з Білка знають.
Перший космонавт – Гагарін.
У космос cosmonauts літають.
(Автор: Крикунова І.Г.)
(Діти знайомляться з англійськими іменниками, кілька разів вимовляють їх за вчителем окремо, потім у вірші.)

ІІІ. Song "10 Little Rockets". Пісня "10 маленьких ракет".

Teacher: Boys and girls, маєте ever seen a spaceship? Would you like to be cosmonauts when you grow up?
(Розмова рідною мовою про те, хотіли б діти стати космонавтами чи космічними мандрівниками.)

1) Presentation of the song by Belka, Strelka and Teacher. (Прослуховування пісні «10 маленьких ракет»)

Belka and Strelka: We know one nice song про рокети. Would you like to listen to it, boys and girls? We'll sing it for you! Listen!

(Білка та Стрілка співають пісеньку «10 маленьких ракет» англійською мовою, а діти слухають.)

2) Writing Numbers. (Обведіть цифри від 1 до 10)

Teacher: Children, now trace the numbers. Use your favourite colours. Belka, what colour do you need?
Belka: I потрібний pink.
Teacher: Here you are. Trace the numbers, please. Strelka, what colour do you need?
Strelka: I потрібна oranžová.
Teacher: Here you are.
(Діти обводять цифри пунктирними лініями різнокольоровими фломастерами, при цьому говорять вчителю англійською, який колір їм потрібний. Для точного розуміння завдання вчитель спочатку показує приклад з Білкою та Стрілкою.)

3) Making paper rockets. (Виготовлення паперових ракет)

Teacher: We can make our own ckets. Look! Це is my rocket. I made it myself yesterday.
Belka and Strelka:І вони є нашими рокетами. Do you want to make such rockets? Let's try! Just watch and do the same!
Teacher: What paper do you need, Andrew?
Andrew: I потрібний blue paper.
Teacher: Here you are. And what paper do you need, Maxim?
Maxim: I потрібний black paper.
Teacher: Here you are. Look at me and do the same.


Всі діти choose кольоровий paper using the phrase I need. Thea Teacher shows how to make a rocket. (Діти обирають кольоровий папір, потім повторюють дії вчителя та виготовляють свої паперові ракети. У процесі роботи над ракетами діти неодноразово слухають пісеньку «10 маленьких ракет» англійською мовою. Так вони мимоволі запам'ятовують її. Виготовлення ракет з майстер-класу «Зробимо ракети самі , полетимо над хмарами» Корнєєвої Світлани Геннадіївни.)
Teacher:Наші літні rakety є ready! Hurrah!

4) Sing along! (Співаємо разом!)

Teacher: Let's sing the song “10 Little Rockets” together!
One little, 2 little,
Три маленькі скелі.
Four little, five little,
Six little rockets.
Seven little, eight little,
Nine little rockets,
Ten маленькі скелі літають високо.

Ten little, nine little,
Eight little rockets.
Seven little, six little,
Five little rockets.
Four little, 3 little,
Two little rockets,
One little rocket flying high.
(Існують різні варіанти цієї пісеньки - "10 Little Aeroplanes", "10 Little Happy Children", "10 Little Snowmen" та інші, у нашому випадку підходять саме ракети - "10 Little Rockets")

5) Game “The Best Cosmonaut” (Гра «Найкращий космонавт»)

Belka: Kids, do you like playing games?
Kids: Yes!
Strelka: Let's play then!
Teacher: Who wants to be the best cosmonaut, boys and girls? Ви повинні fly ваш raketa для тривалої відстані. Kid whose rocket flies for longest distance буде win the game and get a prize! You’ve got 3 attempts. Three, four, start!


(Діти «запускають ракети в космос», у кожного три спроби. Переможе той, чия ракета полетить далі. Призами служать наклейки для прикраси ракет.)
Teacher: Belka і Strelka є, що ви бачите, що ці гарні стикери для ваших ящиків для прикраси.

6) The Exhibition of Space Rockets. (Виставка космічних ракет)

Teacher: Children, let's exhibit нашого космічного ящики і приготування зображення з них. Matvey, push this button. Great! Now you, Andrew! You can become good photographers, boys! What about girls? Would you like to try?
(Виготовлені на занятті ракети ставлять на полицю в один ряд, діти під керівництвом педагога фотографують «космодром», один одного з ракетами, з Білкою та Стрілкою. На наступному занятті із виявлених фотографій дітей можна разом зробити фотоколаж на згадку, або педагог може оформити його самостійно і показати дітям, повісивши на чільне місце.)

IV. Morning exercises «Strong like Cosmonauts». Фізкультхвилинка «Сильні, як космонавти!»

Teacher: Boys and girls, Belka і Strelka знають, як бути здоровим. Вони є дуже сильно. Let's listen to their advice.
Belka: Children, to be healthy you should до exercises every morning.
Strelka: To be healthy you should eat more healthy food – fruit and vegetables.
Teacher: Belka і Strelka є правим. Let's follow their advice. First we'll do morning exercises.
Stand up!
Hands up!
Bend left!
Bend right!
Put a smile on your face!
Now, welcome, take your place!

Stand up once again.
Make a curtsey, hey, hey!
Drop a curtsey 10 times:
One, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, nine, ten!
Be healthy any time!


If you run and jump.
You’ll be strong like cosmonauts
If you breathe in and out.
(Автор: Крикунова І.Г.)

V. Healthy like Cosmonauts! An apple a day keeps до лікаря away. Рефлексія «Здорові, як космонавти! По яблучку на день, і лікар не знадобиться!


Teacher: Children, British say, “An apple a day keeps the doctor away”. Це рішення, що apples є дуже useful, вони містять vitamínи. Let's eat an apple!
We are eating apples! What are we eating, children?
Pupils: Apples!
Teacher: What are you eating, Kirill?
Pupil 1: An apple.
Teacher: What are you eating, Еліно?
Pupil 2: An apple!
(Педагог пропонує дітям з'їсти по яблуку, не забуваючи при цьому згадати про користь овочів та фруктів. Поки діти їдять яблука, педагог з'ясовує, що діти запам'ятали, що їм сподобалося – не сподобалося на занятті.)

V. Home-Task. Домашнє завдання.

Teacher: Dear boys and girls, в home you are to sing the song “10 Little Rockets”, вивчити поем про space and make a big paper rocket of any colour you like.
(В якості домашнього завдання дітям пропонується виготовити ракету більшого розміру та вивчити пісеньку «10 маленьких ракет», а також вірш про космос.)

Конспект заняття: «Цей загадковий космос»

Ціль:познайомити із символікою сузір'їв, викликати інтерес до космічного простору; розширити уявлення дітей про професію космонавта, виховувати повагу до цієї професії; розвивати уяву, фантазію.

Хід заняття

- Хлопці, ви любите дивитись на небо вночі?

А що можна побачити на небі? (Зірки, Місяць.)

- Скільки на небі зірок?

Їхня незліченна кількість. У безхмарний ясний вечір небо над нашою головою посипано безліччю зірок. Вони здаються маленькими блискучими точками, тому що знаходяться далеко від Землі. Насправді зірки дуже великі. Зірок мають свої назви: Полярна зірка, Сіріус, Вега і т.д. Зірки з'єднуються в сузір'я, які теж мають свої назви: Овен, Телець, Близнюки, Рак, Лев, Діва, Терези, Скорпіон, Стрілець, Козеріг, Водолій, Риби.

Космос завжди цікавив людину. Чи є повітря на інших планетах? Чи є життя?

І ось вчені під керівництвом конструктора С. Корольова винайшли перший супутник, встановили на ньому прилади, запустили у космічний простір. Політ пройшов успішно. Вчені вирішили повторити політ, але вже з живими істотами на борту - це були два собаки-лайки: Білка та Стрілка, які благополучно повернулися на Землю. І тоді вчені вирішили здійснити заповітну мрію – послати людину до космосу.

12 квітня 1961 року мрія ця здійснилася. Вперше у світі космонавт Юрій Гагарін здійснив успішний політ навколо Землі на кораблі «Схід». Це була величезна радісна подія не тільки для нашої країни, але й для всього людства. Усі люди нашої планети радісно вітали першого космонавта.

Незабаром подвиг Гагаріна повторив другий космонавт – Г. Титов. А потім уже екіпажі космонавтів почали збільшуватись. У космічні польоти почали вирушати по 2-3 космонавти. Але попереду на нас чекала ще вона цікава подія: у космічний політ вирушила перша у світі жінка-космонавт В. Терешкова. А потім і друга жінка-космонавт – С. Савицька. Багато космонавтів дивилися на нашу Землю із космосу, і серед них наш земляк Костянтин Феоктистів. Космонавти під час польоту бачать та спостерігають дуже багато цікавого та багато працюють. Вони ведуть медичні, технічні спостереження, вивчають поверхню Землі і повідомляють на Землю про місця, де виявлено корисні копалини, повідомляють про наближення ураганів, тайфунів, про стихії, що сталися, про пожежі в тайзі, уточнюють прогноз погоди, забезпечують космічну радіо- . Ось яка складна та цікава робота у космонавтів.

Будинки за книжкою та в дитячому садку

Мріють хлопчаки, мріють дівчата

Летіти на Місяць.

Завзято мріють вони про Місяць

І навіть літають... але тільки уві сні.

А ви, хлопці, хотіли б стати космонавтами? Як ви вважаєте, яким має бути космонавт? (Здоровим, сильним, знаючим, працьовитим, мужнім, витривалим, завзятим і т.д.)

Послухайте, я розповім вам про ті випробування, які космонавти повинні пройти на Землі, щоб впоратися з подібними навантаженнями в космосі.

Уявіть, що якби когось із вас посадили у величезну кулю, і величезний велетень став би перекидати його з однієї руки до іншої. Щоб ви відчули при цьому? (Відповіді дітей)

А ось ще одне випробування: космонавта садять у крісло, пристібають ременями, і машина починає кружляти це крісло зі страшною швидкістю: вгору, вниз, туди, сюди.

А ось ще: коли ракета злітає, вона дуже тремтить. Щоб звикнути до цього, космонавта садять у машину-вібратор, і починається така тряска, що зуб на зуб не потрапиш.

Випробування дуже серйозні, але всі космонавти справляються з ними легко. Як ви вважаєте, чому? (Бо космонавти здорові, сильні, треновані, займаються спортом.)

Усі космонавти – майстри спорту. Вони щодня бігають, стрибають, займаються різними видами спорту.

Хлопці, після моєї розповіді ви, мабуть, злякаєтеся вступати до загону космонавтів? Щоб бути готовим до польоту, ми теж проведемо таке тренування.

Рухлива гра на увагу «Зроби так і не роби так...»

Молодці! Усі впоралися, усі зараховуються до загону космонавтів. Тепер треба вирішити, що потрібно космонавту в польоті.

Гра "Які предмети космонавт візьме у політ".

Отже ми пройшли тренування, взяли необхідні речі. Чого ж у нас ще не вистачає? (Ракети.)

Ракету будуватимемо ось за цим планом. Будувати будемо зі стільчиків. (Діти будують ракету, сідають на місця.)

Діти, сідайте зручніше, скоро ви злетите, а я залишуся на Землі і стежитиму за вашим польотом.

Діти вважають від десяти до одиниці та з командою «Пуск!» злітають...

Злетіла ракета в небеса

І в ту ж мить помчала.

Лише у синьому небі смуга,

Як сніг, біліти залишилася.

До побачення, хлопці, щасливого шляху!

Сюжетно-рольова гра «Космонавти»

(Волчкова В.М., Степанова Н.В. Конспекти занять у старшій групі дитячого садка. Пізнавальний розвиток. Навчально-методичний посібник для вихователів та методистів ДНЗ. – Воронеж: ТЦ «Учитель», 2005 с.-162)


Космонавти

До загадкових зірок летяг кораблі.

Уявимо: трохи помріяли –

І всі космонавтами стали!

На вулицях, у парках – всюди вони

На пляжі – і то космонавти одні.

Сідають в автобус - а він не йде:

Водія немає - зібрався у політ.

Поспішають космонавти пішки на обід,

Але немає ні обіду, ні кухаря немає:

І він у космонавти зібрався...

І він залишився без обіду.

Спасибі корові – дала молока.

(Вона космонавтом не стала поки що).

А хто космонавту, поки він росте,

І казку розкаже, і книжку прочитає?

А хто космонавта навчить мріяти?

А хто розрахує ракети політ?

А хто її зробити прийде на завод?

Хто яскраво напише на ній, наприклад,

Просте та горде: «СРСР»?

Якщо всі космонавтами стануть у нас,

Чи злетить ракета в належний час?

У розрахунковий час, стартуючи із Землі,

До загадкових зірок летять кораблі,

Польотом своїм підтверджуючи:

Почесна робота будь-яка!

Як ви думаєте, в якій фразі полягає головна думка вірша? Чи згодні ви з його автором?

Наступна робота:Вихователь пропонує хлопцям вибрати предмети, які необхідно відправити Незнайці, домалювати їх, розфарбувати. Дітям необхідно завершити роботу над ракетою, яка швидко домчить горе-космонавту потрібні речі.

Також потрібно розгадати шифр – підказку, як керувати ракетою. Використовуючи підказку, визначити, який сьогодні Місяць: повний, старіючий або зростаючий.

(Тимофєєва Л.Л., Уман А.І. Комплексні розвиваючі заняття в підготовчій групі ДНЗ. - М.: Педагогічне суспільство Росії, 2006-с.80)


Фізкультхвилинка

- Хлопці, ви сказали, що сонце – це розпечена куля. Чому ви так вирішили? Чим це можна довести? (Коли світить сонечко, надворі тепло.).

- Взимку теж світить сонце, але від нього тепла немає. Діти розгублені, не можуть знайти відповіді.

- Підійдіть до віконця та подивіться, яке сьогодні гарне, яскраве сонечко.

- Ось ми довели. Сонце розпечене настільки, що дивитися на нього без спеціальних приладів не можна. Що потрібно мати, щоб дивитися на сонце? (Можна надіти сонячні окуляри. Можна дивитися у спеціальний телескоп. Можна просто дивитися у кольорове, темне скло.).

- Що ми отримуємо від сонця? (Ми отримуємо від сонця світло та тепло.).

- Що було б, якби не було сонця? (Якби не було сонця, то на землі завжди була б ніч. Не росли б дерева, бо вони не можуть рости без світла. Жили б на землі тільки ті тварини, птахи та комахи, які живуть без світла. Людина б будувала закриті. міста, де було б лише штучне освітлення. Без сонечка було б усім дуже погано.)

- Відгадайте загадку та запишіть відгадку у ваших картках.

Поле не міряне (Небо.),

Вівці не раховані (Зірки.)

Апастух рогатий. (Місяць.)

- Чому небо порівнюють із полем? (Бо воно таке ж велике, як поле.)

- Чому зірки порівнюють із вівцями? (Бо їх так багато, як і білих овець, які розбрелися по всьому полю.)

- А чому місяць порівнюють із пастухом та ще й рогатим? (Пастух завжди один, і місяць на небі один. Коли місяць не повний, то здається, що він із рогами.)

- Ви сьогодні добре попрацювали, і сонце дарує вам маленькі сонечки.

Лунають жовті кола.

- Намалюйте вдома зоряне небо. Запитайте у батьків, чим відрізняються зірки від планет.

(Фалькович Т.А., Барилкіна Л.П. Розвиток мови, підготовка до освоєння листа. - М.: ВАКО, 2005 - с.169)


Конспект заняття: «Земля як планета»

Ціль:Ознайомлення із навколишнім світом.

Завдання:Ознайомити дітей із планетою Земля. Вчити проводити дослідну роботу. Розвивати навички навчальної діяльності. Виховувати любов до планети Земля.

Матеріал: свічка; тенісна кулька або м'яч; сонце та Земля - ​​площинне зображення; малюнки, що підтверджують обертання Землі навколо сонця.

Хід заняття

- Подивіться, хлопці, що на дошці вам знайоме, а що ви бачите вперше. (На дошці сонце. Ми його бачили на минулому занятті.)

- Що таке сонце? (Сонце - це велика розпечена куля.)

- Якого кольору сонце? (Сонце червоно-жовто-оранжевого кольору.)

А що це за коло блакитного кольору на дошці?

Діти висловлюють своє припущення. Педагог вислуховує усі відповіді дітей. Педагог читає вірш:


Наш будинок рідний, наш спільний будинок -

Земля, де ми живемо з тобою!

Ти тільки подивися довкола:

Тут – річка, там – зелений луг.

У лісі дрімучому не пройдеш,

Води у пустелі не знайдеш!

А десь сніг лежить горою,

А десь спекотно та взимку...

Чудес нам усіх не перерахувати,

Одна в них назва є:

Ліси і гори, і моря

Все називається Земля!

А якщо в космос ти злетиш,

Ти з вікна ракети

Побачиш кулю нашу блакитну,

Улюблену планету!


- Так ви зрозуміли, що означає блакитне коло на нашій дошці. (Це наша Земля.)

- Наша планета - це величезна-величезна куля. Такий великий, що потрібно багато днів, навіть місяців щоб об'їхати його навколо.

- Подумайте і скажіть, чому Земля у нас блакитного кольору? (Відповіді дітей.)

- Вам важко було здогадатися. Я вам підкажу. На нашій землі дуже багато води. Саме вона дала такий колір нашій планеті.

- Земля обертається навколо сонця і водночас довкола себе. Внаслідок цього на Землі змінюються пори року та частини доби.

Розглядаємо малюнки. Робимо досвід із глобусом та свічкою. Визначаємо, де буде день, а де-ніч.

Запалюємо справжню свічку. Це сонце. Навколо свічки обертаємо м'яч (або кульку для гри у теніс). Це макет Землі. Визначаємо, з якого боку буде зима, з якого боку буде літо, з якого боку – осінь та весна.

Звертаємо увагу дітей на те, що коли промені від «сонця» падають прямо, то на землі тепло, і це – літо. Якщо промені сонця падають під кутом, то Землі осінь чи весна. Чим далі ми відноситимемо кульку від свічки, тим менше світла на неї падає.

Діти роблять досвід самі під наглядом педагога.

Земля обертається навколо сонця, як ви обертаєтеся у вальсі навколо новорічної ялинки.

Фізкультхвилинка

Діти стають у коло. Педагог стоїть у центрі.

Діти зображують планету Земля. Педагог – сонце.

Діти повертаються довкола себе та обертаються по колу.

За сигналом викладача діти зупиняються.

Педагог запитує: "У кого зараз літо?", "У кого зараз день?", "У кого зараз ніч?"

Діти визначають своє становище по відношенню до педагога та відповідають на це питання.

- На Землі достатньо світла та тепла, а також достатньо води та повітря. Все це створює сприятливі умови життя на Землі.

Запитання до дітей:

1. Чого більше на нашій планеті – води чи суші?

2. Що обертається – Земля навколо сонця чи сонце навколо Землі?

3. Якого кольору наша планета, якщо дивитися на неї із космосу?

4. На яку геометричну фігуру схожа наша планета?

- Вдома поговоріть із батьками про те, якою є наша планета. Подивіться на нічне небо та знайдіть єдиний супутник Землі. Запитайте у батьків, як він називається.

- Скажіть, чи вам сподобалося зображення Землі? Вам подобається наша планета? Якби вам запропонували зараз відлетіти з планети Земля на іншу планету, то ви погодилися б? (Ми б нікуди не поїхали, бо на Землі наш рідний дім. Наші рідні люди на Землі, і наші друзі теж на Землі.)

Педагог читає вірш Л. Дайнеко:

Ось на землі величезний будинок

Під дахом блакитний.

Живуть у ньому сонце, дощ та грім,

Ліс та морський прибій,

Живуть у ньому птахи та квіти,

Веселий дзвін струмка.

Живеш у тому домі світлому ти

І всі твої друзі.

Куди б дороги не вели,

Ти завжди будеш у ньому.

Природою рідної Землі

Зветься цей будинок.

(Фалькович Т.А., Барилкіна Л.П. Розвиток мови, підготовка до освоєння листа. - М.: ВАКО, 2005 - с.171)


Хід заняття

Діти розглядають ілюстрації у книгах, картинки, дитячі малюнки на тему "Космос".

Блакитна, кругла

У небі пропливає,

На ній ми всі живемо.

А як її називають?

Правильно – це планета Земля. Які ще планети ви знаєте? (Відповіді дітей.)

Відгадайте загадки:


Білі квіточки ввечері розквітають,

А вранці в'януть.

(Зірки)

Серед поля блакитного –

Яскравий блиск великого вогню.

Не поспішаючи, вогонь тут ходить,

Землю-матінку обходить,

Світить весело у віконці,

Ну, звісно, ​​це...

(Сонце)


Сонце – це зірка чи планета? (Відповіді дітей.)

Так, це зірка, велика та гаряча. А яка зірка найхолодніша і найяскравіша? (Полярна.)

- Які ви знаєте сузір'я? Хто викладе із зірочок на фланелеграфі Велику ведмедицю, Малу ведмедицю, сузір'я Рака?

Діти викладають на фланелеграф сузір'я.

Скільки зірок у сузір'ях Велика ведмедиця, Мала ведмедиця, сузір'ї Рака? У якому сузір'ї Полярна зірка? Яка вона за ліком? (Сьома.)

- Хто першим із космонавтів здійснив політ у космос? (Юрій Олексійович Гагарін.)

- Назвіть першу жінку-космонавта (Валентина Терешкова.)

- Хто із космонавтів першим вийшов у відкритий космос? (Олексій Леонов.)

- Уявіть, що ви космонавти і готові вирушити у політ. Я буду головою польоту. З нами у політ вирушать різні тварини. Чи пам'ятаєте ви, хто з тварин перший полетів у космос? (Собачки: Лайка, потім Білка та Стрілка.)

- Цікаво, хто ж полетить із нами? Ой, подивіться, в ілюмінаторі видно чи то лапи, чи ноги. Як ви думаєте, хто б це міг бути: птах чи тварина? (Показує ракету).

Проводиться дидактична гра "Вгадай хто".

Дуже добре, до польоту готові! Прошу зайняти свої місця на кораблі!

У кожної дитини на столі лежить аркуш паперу, два кружечки (зелений та жовтий), набір геометричних фігур.

Увага! Приготувалися до запуску ракети. Викладіть цифровий ряд на пульті керування від нуля до десяти. (Діти викладають.) Починаємо зворотний відлік. Всі разом: нуль-пуск! (Звучить музика.)

Будьте уважні, ми спостерігаємо за космічними об'єктами, тілами: у верхньому лівому кутку ілюмінатора ми бачимо Сонце. (Діти беруть жовтий кружечок і виконують завдання на аркуші.)

У нижньому правому кутку з'явилася планета. А всередині якісь незрозумілі постаті. Хто б це міг бути? Це інопланетяни! Викладіть інопланетянина із геометричних фігур.

Діти викладають із геометричних фігур інопланетян.

У моєму ілюмінаторі прибулець із космосу подає сигнали лиха, просить допомогти. Йому дано завдання вирушити на дев'яту планету сонячної системи, а він вміє рахувати лише до п'яти. Скільки йому ще залишилося оминути планет?

Хто вийде до дошки і викладе решту планет? (Дитина виконує завдання.)

Інопланетянин дуже задоволений і хоче вступити з нами у контакт. Давайте прочитаємо йому вірші, загадаємо загадки.

Діти читають вірші, танцюють. Проводиться фізкультхвилинка, потім дидактична гра «Що може бути такої форми?».

Тепер настав час повертатися на Землю: десять метрів, дев'ять, вісім, сім, шість, п'ять, чотири, три, два, один, нуль! Ми приземлились!

(Селіхова Л.Г. Інтегровані заняття: ознайомлення з навколишнім світом та розвиток мови. Для роботи з дітьми старшого дошкільного віку (5-7 років). – М.: Мозаїка-Синтез, 2005 – с. 31)


Конспект заняття: «Космонавти»

Програмний зміст.Виховувати у дітей інтерес до космонавтів; вчити захоплюватися їхньою героїчною працею, пишатися тим, що першим космонавтом була російська людина. Розширювати уявлення дітей про космічні польоти.

Матеріал.Зображення та фотографії на тему.

Хід заняття

Вихователь демонструє дітям портрет Ю.А. Гагаріна

Чи ви знаєте, хто це? Розкажіть, що ви знаєте про Юрія Олексійовича Гагаріна.

Юрій Олексійович Гагарін був першою людиною, яка полетіла в космос. Він піднявся високо-високо над Землею на космічному кораблі. Людей, які літають у космос, називають льотчиками-космонавтами. Ми пишаємося тим, що першим у космос полетіла російська людина.

Педагог читає оповідання «Перший у космосі».

«Перший у космосі»

Тіло раптом стало неймовірно важким. Руки, ноги, кожен палець стали не своїми, наче відлитими з чавуну. Минуло лише хвилина польоту, а Гагаріну здавалося, що він летить цілу годину. Груди стиснуло, дихати стало важко.

А із Землі по радіо вже запитують: «Як почуваєшся?» Треба відповісти, але сказати бодай одне слово теж не просто. Важко навіть відкрити рота. І все ж таки Гагарін знайшов у собі сили: адже недарма перед польотом він стільки тренувався.

У мене все гаразд, все гаразд, - передав він, - лікую нормально. Почуваюся добре.

Ракета тремтіла. Вона ніби щосили поспішала злетіти на ту висоту, яку вказали їй вчені.

І раптом стало тихо – це перестав працювати двигун. Але корабель мчав із величезною швидкістю. Кабіну більше не трясло, і до крісла притискало все менше. Несподівано Юрій відчув, що його підняло над кріслом і тіло нічого не важить. Він підняв руку - вона так і залишилася піднятою, підняв ногу - вона не опустилася.

Захотів Гагарін записати в журнал свої спостереження, подивився, а олівця на місці немає, він пливе кабіною. Підкинув журнал, і той повис у повітрі.

Ні їсти, ні пити Гагаріну ще не хотілося, але треба було спробувати. Адже їжа в космосі теж нічого не важить, і, як знати, чи зможе вона її проковтнути? А якщо в горлі застрягне? На землі пробував їсти вниз головою, стоячи на руках. Виходило. А тут?

Їжа у Гагаріна була спеціальна, "космічна". З тюбика, в яких зазвичай буває зубна паста, він видавив прямо в рот м'ясне пюре. Проковтнув. Тоді з іншого тюбика видавив фруктовий джем, а потім смородиновий сік. Все проковтнув. Ось тільки тоді, коли він пив сік, ненароком пролив кілька крапель, і вони чорними ягідками попливли повітрям...

В. Бороздін

Потім діти розглядають ілюстрації із зображенням космічного корабля.

Бути космонавтом не лише почесно, а й дуже важко. Треба бути сміливим, рішучим, наполегливим, добрим, чуйним. Ці якості Юрій Олексійович виховував у себе з дитинства. Послухайте розповідь про дитинство Юрія Гагаріна. Він називається "Сумна історія Найдениша", написав його старший брат Юрія, Валентин Гагарін.

«Сумна історія Найдениша»

Якось дощ прихопив нас у лісі. З кошиками, повними грибів, ми сховалися під кронами старого могутнього дуба... Ми сиділи, притулившись спинами до шорсткої кори стовбура, жували розкислий хліб і з тривогою поглядали на небо: хмари - провісники близької осені - накрили його з краю в край, залишивши і крихітного віконця. І хоча до ночі було ще дуже далеко - темніло стрімко...

Раптом Борька злякано скрикнув, скочив на ноги, перекинув кошик із грибами.

Ужалила?

Я чиркнув сірником, але сірники безнадійно відволожилися, не запалювалися. Юра безстрашно простягнув руку до того місця, де тільки-но сидів Борис, щось пошарив там.

Дивіться, заєць.

То був не заєць, зайченя. Мабуть, він відстав від матері або заблукав, а жорстока злива загнала його під той самий дуб, де марно намагалися сховатися і ми. Мокрий і слабкий, він стиснувся в грудку в Юриних руках. Я погладив його і почув, як різко б'ється під долонею його серце.

Візьмемо його додому, - запропонував Борис.

Звісно, ​​візьмемо...

Злива не вщухала - видно, не вдасться її пересидіти. А втім, і втрачати нам нічого, все одно наскрізь мокрі. Так і пішли додому - в потоках води, що падає зверху, клекотить на землі.

Зайченя Юра ніс за пазухою. Вдома хлопці спорудили косому клітку зі старого ящика, застелили її зеленою травою, принесли моркву, капусту; стручки гороху. Кішку, яка виявила до зайченя підвищений інтерес, Юра гак шуганув, що вона і наступного дня не з'являлася в хаті.

А як ми його назвемо? – поцікавився Борис.

Юра не замислювався:

Так і назвемо: Найдениш.

Він усіх привів у розчулення, це крихітне довговухе звірятко. Батько обкуреним пальцем щекотав його десь за шиєю і багатозначно промовив:

Теж жива істота...

Мама зігріла в грубці молоко і налила у блюдце. Юра і Борька навперебій тицяли Найденишу билинки посочней:

Їж, ну їж, будь ласка...

Шерсть на зайчені висохла - сіра, з відливом, недовга вовна, він зігрівся і підбадьорився, мабуть, коли на нього не дивилися, коли в хаті було тихо, намагався гризти моркву та капусту. Варто було комусь із нас підійти до його житла, він одразу ж забивався в куток і дивився звідти зляканими очима, в яких пробігали зелені іскорки.

До кінця тижня, однак. Знайдеш зовсім перестав торкатися зелені. Шерсть на ньому звалялася, і навіть слабкі іскорки в його очах згасли.

Тут якось увечері завітав до нас Павло Іванович. Юра відразу ж потяг його до Найдениша: як-не-як фахівець, фельдшер.

Худо діло, якщо й виживе – лише у лісі. Як кажуть, туга за домом. Таке й з людьми буває, - сказав дядько Паша.

Юра стрепенувся.

Борисе, одягайся. Зараз ми його до лісу віднесемо.

Так, не піду я. Пізно вже.

Тоді я один.

Сиди вдома. Бач, спритний який на ніч дивлячись. Встигнеш уранці, - сказав батько.

Сперечатися з батьком марно. Юрко притих. Вночі як завжди вщухли. Юрко, прихопивши зайченя, не одягаючись, вибрався з дому через вікно, відв'язав Тобіка з ланцюга і, супроводжуваний ним, пішов у ліс. Повернувся він під ранок - мама виганяла корову в череду. Відчинив я хвіртку -Юрка стоїть: голий до пояса, босі ноги схлестані мокрою травою, здригнувся. Зуб на зуб не влучає. Мама погрозила йому пальцем. Він опустив голову: "Я його на траву опустив ...". "Не варто було в ліс ходити, ніч втрачати". Юрко вперто хитнув головою:

Ні, варто.

В. Гагарін

Чому Юрій пішов у ліс уночі? Чи правильно він вчинив?

(Селіхова Л.Г. Інтегровані заняття: ознайомлення з навколишнім світом та розвиток мови. Для роботи з дітьми старшого дошкільного віку (5-7 років). – М.: Мозаїка-Синтез, 2005 – с. 34)


Додатковий матеріал

«Кроки над планетою»

Багато хто літав у космос неодноразово і працював там кілька місяців. Трудові подвиги льотчиків-космонавтів гідно оцінила країна – вони удостоєні найвищих нагород Батьківщини. Їхніми польотами захоплюються не лише радянські люди, а й зарубіжні друзі.

Всесвіт – відкритий океан.

Я підійшла до голови та членів Державної комісії:

Космонавт Терешкова до польоту на кораблі-супутнику Схід-6 готова.

Поки на ракеті йшли останні приготування, я вже з кабіни корабля вела передстартовий зв'язок, до мікрофону підходили Головний конструктор і голова Державної комісії. Декілька разів включалася музика. Я заспівала кілька пісень. Час летів швидко. Але Гагарін попередив:

П'ятихвилинна готовність...

Гермошлем закрила, рукавички одягла, - доповіла я, приймаючи потрібне для старту становище.

Час ніби зупинився. Довго-довго тяглися найтяжчі, останні секунди. Внутрішньо вся зібравшись, я стежила, як секундна стрілка перестрибувала з одного ризику циферблату на іншу. Ось вона зробила одне коло... Інше... Пішла на третє...

Ключ на старт! - якось особливо голосно пролунало у шоломофоні віддана в бункері команда.

Підйом! - Годинник показував 12 год. 30 хв.

Скільки разів і була свідком того, як неможливе ставало можливим. Почувши останню команду, внутрішньо зібралася, напружила м'язи. Ракета повільно піднялася над стартовим столом і, все навкруги здригаючи гулом потужних двигунів, нестримно прискорюючи біг, помчала і стала притискати до сидіння, перевантаження все зростали, важко дихати, потім стало відпускати, ставало все легше і легше.

Пролунав легкий тріск - відокремився головний обтічник корабля. В очі боляче вдарило яскраве сонячне проміння. Я припала до "Погляду", далеко-далеко внизу побачила Землю і відразу передала:

Я "Чайка"! Настрій бадьорий, самопочуття відмінне! Бачу обрій. Блакитна, синя смуга... Це земля! Яка вона гарна! У відповідь долинув голос Гагаріна.

Згоден, гарна... Машина йде чудово...

А внизу на Землі відкривалися ландшафти. Один красивіший за інший. Майнув темно-золотистий шматок пустелі, і його одразу змінили гігантські чотирикутники радгоспних полів, зарябили темно-зелені плями лісів, як розсипана ртуть замиготіли краплі озер. Глянула в інший ілюмінатор-там на чорно-пречорному оксамиті неба лежали жмені немигаючих сузір'їв.

В. Терешкова

«Людина вийшла у космічний простір»

Лунав над планетою спокійний, мабуть, навіть дуже спокійний голос космонавта Павла Бєляєва, командира корабля «Схід-2». І хоча сказав він про найважливішу подію в історії космонавтики просто, буденно діловито, в одну мить про це дізнався весь світ. Мільйони телеглядачів на своїх екранах дивилися, як безстрашний син Землі – Олексій Леонов – вперше ширяв на навколоземній орбіті. Парив, не боячись пропелів сонця.

Людина вийшла у космічний простір.

Олексій Леонов, людина, яка першою із землян здійснила прогулянку у відкритому космосі, не раз розповідала, як усе це було.

Одягнувшись космічно, ми увійшли в автобус і розмістилися в спеціальних кріслах. Поруч сіли: Юра Гагарін, Володя Комаров та Борис Єгоров. За традицією заспівали пісню. Хіба ж можна без неї!

Автобус зупинився на стартовому майданчику неподалік ракети. На ракеті, на фермах обслуговування – шапки пухнастого снігу.

Першим підвівся я. Ось і вхідний люк. Інженер Женя, чудовий фахівець-ровесник, допоміг сісти у крісло. Руки лягли на підлокітники, ноги на особливі упори. Ремені притиснули мене до крісла. Інженер пішов зустрічати Павла Бєляєва...

Ось уже вхідний люк корабля "Схід-2" наглухо, герметично задертий. Через деякий час підуть із майданчика обслуговування люди, і ми залишимося удвох на вершині космічної ракети.

Я «Зоря», як чуєте мене? - пролунало в кабіні.

Я «Алмаз», – відповів Бєляєв, – чую вас добре.

Починайте перевірку приладів.

Вас зрозуміли.

Як і було передбачено програмою, перед стартом ми ще раз перевірили роботу систем та доповіли, що все гаразд.

Чуємо, як по радіо оголошується п'ятихвилинна готовність. До старту залишилося лише 5 хв. Мені не терпиться. А хвилини тягнуться, тягнуться... Хвилини здаються верстами.

Я «Зоря». У нас все добре, - чується впевнений, спокійний голос академіка Корольова. Як ваше самопочуття, настрій?

Я «Діамант», - відповів Бєляєв, - настрій відмінний. До старту готові.

Дякую, – просто відповів учений. Доброго вам шляху. До зустрічі землі.

Ми подякували. Не змовляючись, подивилися на годинник. Секундна стрілка наближалася до 10 за київським часом. Закрили прозорі забрала гермошоломів і...

Ключ на старт! - лунає команда.

Глянули один на одного. Очі Павла були суворими, зосередженими.

Пролунав глухий гомін. І ми відчули, як корабель, тремтячи, пішов угору. Тієї ж миті на нас почав навалюватися тягар. Вона втискала в крісло щільно-щільно.

Щасливого шляху, друзі! - Бажає нам Гагарін.

Все йде нормально, - повідомляє Землі Павло Бєляєв. - Перевантаження зростають. Вібрація незначна.

Корабель піднімається все вище та вище. Ось він пройшов хмари. В ілюмінатор увірвалися сонячні промені.

Командир уважно стежить за приладами, зрідка знаками показуючи мені, що все йде за графіком. Ми відчуваємо, як спрацьовує один ступінь ракети-носія за іншим. Чекаємо на найвідповідальніший момент-включення останнього ступеня. Знаємо, на цей момент чекають і на космодромі. Не спрацює останній ступінь - доведеться повертатися на Землю, не солоно хлібавши.

Спрацювала! - Крикнув Бєляєв. - Я "Алмаз". Останній ступінь пішов. Все гаразд. Ми на орбіті.

Обличчя Павла світилося радістю. Ми потиснули один одному руки. Політ «Сходу-2» розпочався. Наша найзаповітніша мрія збулася. Ми у космосі.

Ну, що ж, Льоше, почнемо?

Стали готуватися до мого виходу в космос, який мав провести на другому витку.

Відчепивши ремені крісла, в якому сидів, я підвівся. Павло Бєляєв допоміг мені надіти наспинний ранець із запасом кисню та підключити його до скафандру.

Чую, як за мною наглухо закрився люк кабіни. Поторкав руками фал, що зв'язує мене з кораблем. Він мав і додаткове значення: по ньому проходили телефонні дроти зв'язку з командиром корабля і з Землею. Павло Бєляєв стиснув тиск у камері і відкрив вихідний люк. І тієї ж миті яскраве світло сонця, схоже на електрозварювання, вдарило в камеру, в очі. Але сонце не засліпило мене: захищав світлофільтр на гермошоломі.

Неквапом почав вибиратися зі шлюзу. Секунда – і я в космічній безодні. І тільки тонкий фал поєднує мене з «Сходом-2», маленьким земним світом, у якому працює мій друг.

І в цей момент Бєляєв оголосив світові: «Людина вийшла у космічний простір!»

Озираюся навколо. Прямо – чорне-чорне небо. Зірки яскраві, але не світяться, не мерехтять. І сонце не земне, без ореолу.

Внизу далеко-далеко Земля. Згоден з іншими космонавтами – гарна наша Земля, дуже гарна. Дивився і милувався нею. А коли ж працював? Все те, що робив, це і є робота. Вийшов у простори космосу і зробив спочатку рух однією рукою, потім іншою, спонукав ногою. Нормально! Все гаразд.

Ви б знали, як фантастично виглядає «Схід-2» у космосі! Дивився я на нього з відстані 5 метрів. Ілюмінатори як великі очі, а антени наче гігантські щупальця. Самопочуття у мене було відмінним, настрій бадьорим, розлучатися з вільним космосом мені не хотілося... Пробув я в умовах космосу 24 хвилини. А ось на те, щоб записати все, що бачив, яку роботу виконав, знадобилося близько півтори години. Все заніс до свого бортового журналу.

Отже, в космосі добре, але в кораблі таки краще. Корабель – це рідний дім, і в кабіні мій друг Павло Бєляєв.

Як тільки я виявився «вдома», насамперед сказав:

Привіт командире!

А він у відповідь:

Молодець!

А. Леонов

(Селіхова Л.Г. Інтегровані заняття: ознайомлення з навколишнім світом та розвиток мови. Для роботи з дітьми старшого дошкільного віку (5-7 років). – М.: Мозаїка-Синтез, 2005 – с. 37)


Створення «Сонцелета»

Розмовляючи, діти з'ясовують, що машина чи ракета, де вони вирушать до сонця, має бути швидкої, адже до сонця далеко; теплостійкою – щоб сонце не спалило її, але також має залишати можливість для зовнішнього огляду. Діти винаходять відповідну машину, після чого вихователь пропонує зробити креслення, тобто намалювати її всім разом на аркуші ватмана. Потім машина моделюється самими дітьми. Діти зображують стіни, пасажирів тощо, вибирається пілот, і «Сонцеліт» вирушає до Сонця.

Космічна подорож

Увага! Екіпаж «Сонцелета» готовий до космічної подорожі?
Пілот:Готовий!

На старт!

Є на старт!

Три, два, один, запуск!

Є пуск! До побачення, Земле!

Щасливого польоту!

Імітуючи шум моторів, під відповідну «космічну» музику (вибирається відповідна комп'ютерна музика) діти пересуваються групою. Зупиняються там, куди падають сонячні промені. З'являється Сонечко (вихователь чи батько).

Сонечко:Здрастуйте, хлопці! Навіщо завітали?

- Ми знаємо, що ти гаряче, світле, лагідне, тепле, але може бути щось, чого ми про тебе не знаємо?

Сонечко:Тоді давайте знайомитись. Мене звуть Сонце. А як вас? З ким живете?

- І маю сім'ю, ось її фотографія. Моя сім'я називається сонячна система. Ось це я – Сонце. А це мої діти – планети, вони завжди навколо мене обертаються. Ось цього звуть Меркурій - він найгарячіший, він найближчий до мене. А це Венера - велика скромниця, в її атмосфері багато газів, і вона серпанком, як косинкою, загорнута. А ось цю дочку ви, напевно, знаєте. Впізнали? Хто це? Так, Земля – блакитна планета. А це Марс – характер у нього войовничий, тож і червоний весь. А далі Юпітер – найбільша планета. Потім Сатурн – великий модник, кільцями оперезався. Ну, а Уран, Плутон і Нептун далі від мене.

- Так, Сонечко, сім'я у тебе велика! І ти їх усіх любиш однаково?

Сонечко:Звісно, ​​люблю! Адже вони мої діти, незважаючи на те, що одні з них тепліші, інші холодніші.

- Хлопці, а як ви думаєте, чому одні планети холодніші, а інші – тепліші? (Діти висловлюють припущення.)

Сонечко:Хлопці, може, ви ще про щось хочете мене запитати? Запитуйте!

Діти ставлять питання сонечку; якщо якесь питання не прозвучало, його ставить вихователь.

Сонечко, а онуки в тебе є?

Сонечко:Звісно, ​​є, і дуже багато. А ось з однією онукою ви безперечно знайомі. Хто це?

- А Місяць – це планета, як ви думаєте? Чому? Місяць може обертатися довкола Сонця?

Сонечко:І не тільки. Місяць обертається навколо Землі, як Земля навколо Сонця. (Оповідання супроводжується показом на моделі.)

Діти дякують сонечку за розповідь та прощаються з ним.

Сонечко:Щасливого шляху, хлопці, а на згадку я подарую вам "фотографію" моєї родини. (Дарує зображення сонячної системи.)

А тепло моїх променів я завжди даруватиму вам, зігріваючи ліси, квіти, птахів, вас, мої дорогі, всю чудову пла

12 квітня у нашій країні відзначається День космонавтики. У цей день 1961 року нашу планету вразила несподівана звістка: «Людина в космосі!» Мрія людей про політ у космос здійснилася. Квітневого ранку на кораблі «Схід-1» перший космонавт Юрій Олексійович Гагарін здійснив політ у космос. Політ довкола Землі тривав 108 хвилин.

Зоряне небо завжди приваблювало погляди людей, манило своєю невідомістю. Люди мріяли дізнатися про космос якнайбільше. Так почався час космічних ракет, супутників, місяцеходів.

Давайте розповімо дітям про космос і космонавтів, щоб вони мали уявлення

Добре, якщо батьки читають із дітьми книги про космос, показують картинки, розглядають глобус зоряного неба. Можна пограти з дітьми в ігри на космічну тему, прочитати та вивчити вірші про космос, відгадати цікаві

Розповідаємо дітям про космос

Планети та зірки

Наша Земля - ​​це величезна куля, на якій є моря, річки, гори, пустелі та ліси. А також мешкають люди. Наша Земля і все, що її оточує, називається Всесвітом, або космос. Окрім нашої блакитної планети є й інші, а також зірки. Зірки - це величезні кулі, що світяться. - теж зірка. Воно розташоване близько до Землі, тому ми його бачимо та відчуваємо його тепло.

Зірки ми бачимо лише вночі, а вдень Сонце їх затьмарює. Є зірки навіть більше Сонця

Крім Землі в сонячній системі є ще 8 планет, кожна планета має свій шлях, який називається орбітою.

Запам'ятовуємо планети:

По порядку всі планети

Назве будь-хто з нас:

Раз - Меркурій,

Два - Венера,

Три - Земля,

Чотири - Марс.

П'ять - Юпітер,

Шість-Сатурн,

Сім - Уран,

За ним - Нептун.

Він восьмим іде за рахунком.

А за ним уже, потім,

І дев'ята планета

Під назвою Плутон.

Юпітер – найбільша планета. Якщо уявити її у вигляді кавуна, то в порівнянні з ним Плутон виглядатиме горошиною.

Щоб діти краще змогли запам'ятати усі планети, прочитайте вірш, хай вони його запам'ятають. Можна виліпити планети з пластиліну, намалювати їх, можна вирізати з паперу та прикріпити вдома до лампи, наприклад.

Наші космічні вироби із пластиліну можна подивитися

Дітям про космос

Астрономи

Вчені, які спостерігають за зірками та вивчають їх, називаються астрономами.

Раніше люди не знали нічого про космос, про зірки і вважали, що небо — це ковпак, що накриває Землю, а зірки до нього кріпляться. Стародавні люди думали, що Земля нерухома, а Сонце та Місяць навколо неї обертаються.

Через багато років астроном Микола Коперник довів, що Земля та інші планети обертаються довкола Сонця. Ньютон зрозумів, чому планети обертаються довкола Сонця і не падають. Вони всі летять навколо Сонця своїм шляхом.

Так вчені відкривали таємниці космосу. У середні віки винайшли телескоп, за допомогою якого вчені спостерігали за зірками.

У космосі ще багато загадок, тож астрономам вистачить роботи надовго.

Тварини-космонавти

Щоб дізнатися, з чим людині доведеться зіткнутися у космосі, вчені відправляли на розвідку тварин. То були собаки, кролики, миші, навіть мікроби.

Собаки розумніші за тварини, ніж миші, але не всі собаки підходили для випробувань. Породисті собаки дуже ніжні, у космос вони годилися. Собак відбирали за розміром, проводили з ними тренування, привчали їх до шуму, трясіння. Найбільше підійшли звичайні дворняги.

Першого собаку Лайка в 1957 році було відправлено в космос. За нею спостерігали, але на Землю вона повернулася.

Потім літали в космос Білка та Стрілка. 1960 року 19 серпня їх запустили до космосу на прототипі космічного корабля «Схід». Вони пробули в космосі більш ніж добу і благополучно повернулися назад.

Так вчені довели, що політ у космос можливий.

Про космонавтів для дітей

Космонавт - це людина, яка відчуває космічну техніку і працює у космосі. Нині космонавти є у багатьох країнах.

Першим космонавтом був Юрій Олексійович Гагарін. 12 квітня 1961 року він здійснив політ у космос на кораблі Схід-1 і облетів Землю за 1 годину 48 хвилин. Повернувся назад живим та здоровим.

Народився Юрій Гагарін 9 березня 1934 року в селі Клушино Гжатського району Смоленської області у звичайній родині колгоспника. Ріс звичайною дитиною. В юності захоплювався заняттями в аероклубі. Після училища став льотчиком. У 1959 році був зарахований до групи кандидатів у космонавти. І за свій перший політ у космос був удостоєний звання Героя Радянського Союзу та нагороджений орденом Леніна.

Юрій Гагарін завжди залишиться у нашій пам'яті як перший космонавт. Його ім'ям названо міста, вулиці, проспекти. На Місяці є кратер, названий його ім'ям, а також маленька планета.

Космонавти — мужні люди, вони багато тренуються, мають багато знати та вміти, щоб керувати космічним кораблем.

Перший вихід у космос було здійснено Олексієм Леоновим у 1965 році. А першою жінкою-космонавтом була Валентина Терешкова, яка здійснила політ у космос у 1963 році. Вона витримала 48 обертів навколо Землі, провела майже три доби у космосі, робила фотографії, які використовувалися для вивчення аерозольних верств атмосфери.

Щоб літати в космос, потрібно багато і добре вчитися, бути витриманим, терплячим, витривалим.

Місяць

Діти завжди з цікавістю розглядають Місяць на небі. Вона така різна: то у вигляді серпика, то велика, кругла.

Дитині цікаво дізнатиметься, що знаходиться на Місяці. Можна розповісти, що Місяць покритий лійками-кратерами, які виникають через зіткнення з астероїдами. Якщо дивитися на Місяць у бінокль, можна побачити нерівності його рельєфу.

Спостереження за зірками з дітьми

З дітьми слід спостерігати за зоряним небом. Не полінуйтеся ввечері вийти надвір і помилуватися зірками. Покажіть дитині деякі сузір'я, спробуйте відшукати велику Ведмедицю. Розкажіть, що давні люди вдивлялися в нічне небо, подумки поєднували зірки, малювали тварин, людей, предмети, міфологічних героїв. Знайдіть карту зоряного неба і покажіть малюку, як виглядають сузір'я, а потім разом знайдіть їх на небі. Це розвиває спостережливість, пам'ять.

Взагалі було б здорово зводити дитину до планетарію, якщо у вас є в місті. Дитина дізнається багато цікавого з розповіді про зірки, планети.

У нас немає у місті планетарію, це тільки треба їхати до іншого міста.

Тема космосу містить безліч ідей для малюнків, виробів. Можна малювати, ліпити космонавтів, інопланетян, Місяць. Вигадувати нові назви зіркам та планетам. Втім, проявляйте фантазію, тема космосу безмежна і цікава дітям.

Ось Юлині малюнки на космічну тему.

Ігри на тему «Космос» для дітей

Із дітьми можна пограти в ігри. Пропоную деякі ігри, які можна пограти.

Гра "Що візьмемо із собою в космос".

Розкласти перед дітьми малюнки та запропонувати вибрати те, що можна взяти з собою на космічний корабель. Це можуть бути такі малюнки-картинки: книга, блокнот, скафандр, яблуко, цукерка, тюбик з манною кашею, будильник, ковбаса.

Гра »Космічний словник»допоможе дітям поповнити свій словниковий запас словами, пов'язаними із темою космосу. Можна грати кільком дітям та влаштувати змагання, хто більше назве слів, пов'язаних із космосом. Наприклад: супутник, ракета, інопланетянин, планети, Місяць, Земля, космонавт, скафандр тощо.

Гра "Скажи навпаки".

Навчити дітей вибирати слова із протилежним значенням. Ми з Юлею грали в ці ігри, їй непогано виходило називати правильно антоніми.

Далекий...

тісний -...

великий -...

підніматися -...

відлітати - ...

високий -...

відомий -…

включати -...

темний -...

Розповідайте своїм дітям про космос, космонавтів, вчіть назви планет, розглядайте зоряне небо. Нехай дитина росте цікавою, а раптом вона теж стане потім ученим або космонавтом і ви ним пишатиметеся.

Пишіть свої коментарі, ділитеся інформацією з друзями, натиснувши на кнопки соц. мереж.

Ціль: Розвиток координаційних здібностей засобами змішаного характеру.
Завдання:
- Розширення знань дітей про космос.
- Закріплення навичок основних видів рухів (ходьби по гімнастичній лаві).
- Формування правильної постави та профілактика плоскостопості.
- Формування у дітей позитивного ставлення до занять фізичними вправами.
- Сприяння згуртуванню дитячого колективу. Виховання сміливості, цілеспрямованості та шанобливого ставлення до космонавтів.
Обладнання: Гімнастичні лавки, гімнастичний мат, масажні м'ячики, масажні килимки, інтерактивна дошка (ноутбук, проектор).
(Зал прикрашений у космічному стилі).
Вступна частина:
Діти входять до зали та сідають на лавки.
Вітання.
Розмова:
Хлопці, я хочу сьогодні поговорити з вами про космос. Людям завжди було цікаво, що там, у далекому космосі, чи є ще планети, крім нашої? А на якій ми живемо? Як називається наша планета? (Земля).
Спочатку у космос запустили двох собачок. Як їх звали? (Білка та Стрілка). Після того, як вони благополучно повернулися на Землю, у космос полетіла перша людина. А ви пам'ятаєте, як звали першого космонавта? (Юрій Гагарін).
Виявляється, що зірки на небі - це теж планети, тільки вони дуже далеко, настільки далеко, що здаються нам маленькими зірочками.
Зараз ми подивимося невеликий фільм про космос. Тож на чому ж літають у космос? (На ракетах).
- Я знаю таємницю, по секрету
Я розповім вам цю таємницю.
Я знаю: всі на світі діти
Мріють полетіти в ракеті!
— Мрієте? (так!)
Хочете полетіти сьогодні в космос? (Так!)
Прошу вас пройти зі мною на космодром.
Космодром - це місце, звідки в космос стартують ракети.
- Побудова в одну колону.
Хлопці, заплющити очі долонями і разом зі мною промовте звук «У-у-у!». Гучніше! Чуєте, це до космосу запустили ще одну ракету. Прошу розплющити очі. Зайняли місця у ракетах. Чи готові? (Так!)

Програмний зміст

1. Дати уявлення про космос і першого космонавта Ю.А. Гагаріні.

2. Формувати почуття гордості за подвиг Ю.А. Гагаріна

3. Розвивати інтерес до космосу.

4. Виховувати любов до професії «космонавт»

5. Формувати здоровий спосіб життя.

Матеріал та обладнання

1. Зображення із зображенням космосу.

2. Презентація для космосу.

3. Інтерактивні дошки.

4. Мультфільм про собак Білка та Стрілка «День космонавтики».

5. Повітряна кулька.

6. Магнітофон із музичним супроводом.

7. Розрізне зображення ракети для дидактичної гри.

Хід заняття

Діти під космічну музику діти входять у зал, розглядають картини та розсідають на стільці.

1 частина. Історія про космос.

Ведучий.Хлопці, з давніх-давен люди мріяли літати, як птахи. Спочатку вони піднімалися в небо повітряними кулями, пізніше літаками. Але люди продовжували мріяти про космічний простір. Спочатку люди вирішили перевірити безпеку польотів на собаках. Вибрали не породистих собак, а дворняжок, бо вони витривалі, невибагливі та тямущі.

1960 року 19 серпня стартував космічний корабель «Схід» із собаками Білкою та стрілкою. Вони перебували в космосі майже добу (22 години) та благополучно приземлилися.

Потім політ у космос здійснив перший космонавт. Як його звали?

Діти.Юрій Олексійович Гагарін.

Дитина:

У космічній ракеті

З назвою «Схід»

Він перший на планеті

Піднятися до зірок міг.

Співає про це пісні

Весняна крапель,

Навіки будуть разом

Гагарін та квітень!

Ведучий.Якого числа полетів Гагарін у космос?

Ведучий.Тепер це День космонавтики. На чому Ю.А. Гагарін полетів у космос?

Діти.Він полетів на ракеті!

Ведучий.Давайте на простому прикладі подивимося, як летить ракета (надувається повітряна кулька і потім відпускається). Коли повітря закінчиться – кулька впаде. Наша куля летіла як ракета, поки в ній було повітря. За таким же принципом летить ракета, тільки в неї повітря, а что…? (Пальне). При горінні пальне перетворюється на газ і виривається назад полум'ям (Виховник показує картинку).

2 частина. Перегляд презентації.

Вихователь.А тепер давайте подивимося на інтерактивну дошку та дізнаємося багато цікавого про космос (під час перегляду презентації вихователь розмовляє з дітьми).

3 частина. Дидактична гра «Збери ракету»

Ведучий.Тепер ми з вами багато знаємо про космос і про космонавтів.

Дитина.

Мені б треба, дуже треба

Космонавтом сміливим стати.

Мені б треба, дуже треба

До двох ведмедиць злітати.

У ведмедиць погостювати

Їх пряником пригостити.

Така вже їхня природа

Ні квітів, ні бджіл, ні меду.

Якщо сили наберу

Загорну і на місяць,

І до веселих марсіан

Неодмінно зазирну.

Вихователь.Ну, а полетимо ми на ракеті. Давайте все дружно зберемо 2 космічні ракети для наших екіпажів. (Діти діляться на дві команди підходять до столів і під космічну музику збирають пазли із зображенням ракети.)

4 частина. Фізкультурна розминка.

Вихователь.Молодці ракети готові.

Діти встають у коло і проводиться фізкультхвилинка.

Ми летимо на ракеті (біжимо по колу)

Подивитися на місяць (Руку приставляємо до голови)

Ми здорові діти

У нашому дитячому садку (Руки в сторони згинаємо і розгинаємо)

Ось закінчився політ

Відпочиває зореліт. (сідаємо)

5 частина. Перегляд мультфільму про космічних собак Білка та Стрілка «День космонавтики»

6 частина. Висновок та обговорення.

Вихователь. Хлопці, скажіть, вам сподобалася наша космічна мандрівка.

А що ви запам'ятали?

Як звати першого космонавта? (Юрій Олексійович Гагарін.)

Ну, що ж нам час повертатися до групи. Діти під космічну музику йдуть із зали.